Zloději na Sedlčansku udělali škodu za 160 tisíc, hrozí jim až pět let za mřížemi

VězeníPolicisté sdělili podezření z přečinu krádeže, poškození cizí věci a porušování domovní svobody dvěma mužům, kteří kradli na Sedlčansku. Jedná se o 27letého a o dva roky mladšího muže, oba už za sebou mají trestní minulost. Nyní jim hrozí až pětiletý pobyt za mřížemi.

Společně dne 16. října vnikli do objektu skladu v Oříkově. Odstranili odsud okno, které následně i odcizili. Poté pod ním probořili stěnu, jeden z nich se tudy dostal do budovy a druhému otvorem podával železný materiál. Celkem ukradli 370 kg, jednalo se o hutní materiál, části strojů a železné výrobky. Zanechali za sebou škodu ve výši 160 tisíc korun.

Starší z podezřelých několik dnů předtím sám vykradl prodejnu v Příčovech. Vzal zde potraviny, alkohol, cigarety a drobné mince, vše v hodnotě dvou tisíc korun. V této obci ještě zavítal na pozemek rekreační chalupy, kde se mu hodil železný materiál v hodnotě dvou tisíc korun.

V jedné prodejně v Sedlčanech vyučil nepozornosti prodavače a odcizil mu klíče, které byly zasunuty ve vstupních dveřích. Po zavírací době se na místo vrátil a pokusil se dovnitř vloupat. To se mu však nepodařilo a v zámku zlomil klíč. Prodavač totiž stihl zámek vyměnit.

Zdroj: red, foto: red

Odpovědět

*