Změna trvalého pobytu vystojíte několik front

PR200603310050Čekání je neodmyslitelně spojeno s dnešním stylem života. Zejména na úřadech se mu nevyhneme. Zaměřím se na jednu konkrétní věc. Změna trvalého pobytu, se kterou se nejméně jedenkrát za život setká každý z nás.

 

Nejprve k okénku registrace obyvatel

S dokladem o vlastnictví nemovitosti, nebo s osobou, jenž ji vlastní, musíte navštívit Městský úřad. V Příbrami se nachází směrem k Nemocnici, naproti Sokolovně. Nejdříve přijdete k okénku registrace obyvatel. Zde si vystojíte frontu číslo jedna, pokud nemáte zrovna šťastný den a v čekárně by bylo prázdno.

Dostanete formulář, který si vyplníte stranou, a papírek pro zaplacení poplatku na pokladně, ve výši 50 Kč.  Pozitivum při jeho platbě je, že u pokladen fronty nebývají.

Ke změně občanského průkazu fotografii nepotřebujete

Po vyplnění a zaplacení jste buď průbojní, a všechny předběhnete, nebo stojíte frontu znovu. Změnit trvalý pobyt znamená změnit veškeré doklady. Začněme občanským průkazem. S potvrzením z prvního okénka postoupíte o chodbu dále, kde si na pořadníku vyjedete číslo a čekáte na přizvání do místnosti, pomocí světelné tabule.

Mnozí opomínají, že na občanské průkazy si vás fotografují sami úředníci. Své fotky si schovejte pro průkaz řidičský. Ten si jdete vyřešit následně o patro níže, obdobným způsobem. Přeji málo lidí před vámi.

Autor: JD          Zdroj: text: red., foto: financninoviny.cz

Odpovědět

*