Známý muzikál v retro podobě

Příbramské divadlo se připravuje na poslední premiéru letošního roku. Ve čtvrtek 6. prosince a v pátek 7. prosince premiérově uvede muzikál Dáma na kolejích.

Jak už název napovídá, půjde o retro muzikál známého filmu z 60. let. Hlavní hrdinkou je ušlápnutá tramvajačka Marie, která jednou na ulici spatří svého manžela, jak se líbá s atraktivní slečnou. V šoku vybere všechny úspory z vkladních knížek a začne od základu měnit nejen svůj vzhled, ale i celý život.

„Dáma“ se však dříve než ve filmu objevila na divadelních prknech. Bylo to na světové premiéře v brněnské Redutě v červnu 1966. Filmová premiéra se konala skoro o čtyři měsíce později, 30. září 1966. Na filmovém zpracování se kromě režiséra Ladislava Rychmana podíleli také scénárista Vratislav Blažek a skladatelské trio Jiří Malásek, Jiří Bažant a Vlastimil Hála.

Tuto slavnou filmovou muzikálovou předlohu pro příbramské divadlo připravil podle vlastní adaptace herec a režisér Lumír Olšovský. Na téma zrady, emancipace, prozření a hlavně lásky nahlíží s nadsázkou a laskavým humorem. V inscenaci nechybí taneční čísla, o hudební stránku se postará kapela příbramského divadla Los Trumberos.

V rolích uvidíte Lucii Pernetovou, Jiřího Vojtu, Ivanu Krmíčkovou, Vladimíra Seniče, Annu Fixovou, Martina Dusbabu, Petra Floriána, Jana Konečného, Filipa Müllera, Jaroslava Someše, Roberta Tylečka, Lukáše Typlta, Kateřinu Fixovou, Helenu Karochovou, Elišku Nejedlou, Moniku Timkovou a další.

Zdroj: red., autor: Andrea Vasilová

Odpovědět

*