Znáte největší hity Petera Nagyho? Uslyšíte je i na Dobříši

Popový zpěvák, textař, skladatel, ale i fotograf a rockový interpret. To vše v jednom je populární slovenský zpěvák Peter Nagy, frontman hudební skupiny Indigo. Svou kapelu má od roku 1984. Na svém kontě mají sedmnáct nahraných alb, mezi jejichž songy jsou takové hity, které si budou zpívat ještě další generace.

Peter Nagy se může pyšnit i prvním místem v anketě Zlatý slavík, z roku 1985, a dále jedno druhé a dvě třetí místa v téže anketě. I ty si pravděpodobně vysloužil za hit Chraň svoje bláznovstvá, který vyšel rok před udělením slavíka zlatého.

Mezi jeho další hity, kterými se stal tak populární, jsou jednoznačně Aj tak sme stále frajeri, Pojďme sa zachrániť, Sme svoji nebo Kristinka. Právě o hitu Kristinka si spousta lidí myslí, že vychází z nějaké skutečné události. Zpívá se v něm, že dívka jménem Kristinka spadla z vysokých skal a zemřela. Text není ovšem vůbec založen na pravdivé události. Skutečnost je taková, že se Peter rozešel se svou dívkou a protože ji měl tak rád, rozhodl se, že ji musí nechat v sobě zemřít, aby na ni zapomněl. Proto složil tuto píseň.

Pokud chcete slyšet všechny hity populárního slovenského zpěváka, dorazte 31. května do dobříšské sportovní haly. Vstupenky jsou v prodeji v síti TicketStream nebo na Infocentru města Dobříš.

Zdroj: red.

Odpovědět

*