Zpívání u jesliček na Svaté Hoře

Svatá HoraPřijďte si zazpívat koledy na Svatou Horu: na Boží hod vánoční 25. 12., na sv. Štěpána 26. 12., v neděli 28. 12. a v neděli 4. 1., vždy od 14 do 15 hodin, v bazilice na Svaté Hoře.

Poté, co se loni obnovené zpívání koled ve svatohorské bazilice setkalo s velkým úspěchem, mohou si návštěvníci přijít zazpívat jak známé, tak i méně známé koledy i o letošních vánočních svátcích.

Zpívání koled se bude konat opět čtyřikrát, a to na Boží hod vánoční 25. prosince, na svatého Štěpána 26. prosince, v neděli 28. prosince 2014 a v neděli 4. ledna 2014, vždy od 14 do cca 15 hodin v bazilice na Svaté Hoře. Bude zahájeno krátkým přivítáním. Návštěvníci budou mít k dispozici brožurku s notami a textem. Každá koleda bude opatřena číslem, které bude zobrazováno na dobře viditelném displeji tak, aby se do zpívání mohli zapojit i ti, kteří přijdou, i zcela náhodně, během programu. Varhaník na kůru vždy krátce předehraje danou koledu a poté účastníci budou za doprovodu varhan spolu s varhaníkem a několika sborovými zpěváky zpívat. Takto se přezpívají všechny koledy uvedené v brožurce. Na  závěr to bude tradiční „Narodil se Kristus Pán”, kterým bude program zakončen.

„Zpívání u jesliček“ je určeno malým i velkým, mladým i starým. Vstup je volný.

Zdroj: red, Svatá Hora, foto: red

O autorovi

Odpovědět

*