Zrušenou Rallye Příbram nahradí jednodenní soutěž v Klatovech

rallyZrušenou Rallye Příbram nahradí na začátku října jednodenní soutěž s centrem v Klatovech a Janovicích. Pořadatelé Rallye Šumava se dohodli se zástupci Autoklubu České republiky, že uspořádají náhradní soutěž, která bude šestým dílem domácího šampionátu. Jméno rallye však ještě není určeno.

“Jsme si vědomi mnoha starostí, které jsme si tímto rozhodnutím přidělali, přesto jsme výjimečnou nabídku k zorganizování nového podniku přijali. Ač termín je vskutku šibeniční, pokusíme se udržet laťku, kterou jsme si sami nasadili – minulé ročníky našich soutěží měly mezi jezdci i diváky většinou dobré ohlasy a o totéž chceme usilovat i tentokrát,” uvedl předseda Pošumavského auto moto klubu Klatovy Jiří Valenta v tiskové zprávě.

V okolí Klatov a Vimperku se letos v dubnu jel jubilejní 50. ročník Rallye Šumava Klatovy a 24. Historic Vltava Rallye. Tratě říjnové soutěže by však měly být jiné. “Sice není čas na vymýšlení radikálních novinek třeba v podobě vytvoření nové rallye kolem desítky kilometrů vzdáleného centra, přesto v žádném případě nehodláme například okopírovat trať ́Šumavy,” řekl Valenta.

Klatovská rallye se bude konat v sobotu 3. října a trať bude dlouhá 70 až 80 km. Ve hře bude 55 bodů do hodnocení MČR.

Zdroj: ČTK

Odpovědět

*