Žvýkačky mohou ve snaze o hubnutí sehrát důležitou roli

zvykackyLidí, kteří jsou naprosto spokojeni se svou postavou, je skutečně menšina. Většina populace spíše bojuje s několika kily navíc. Velký problém se skrývá především v jídle. Jíme více, než bychom měli, nedokážeme odolat dezertu, na oslavách plácáme páté přes deváté.

Ve snaze to změnit, nám pomůže hlavně vůle. Ale máme tady ještě jedno ,,nouzové řešení.” Tím jsou mentolové žvýkačky. Princip je jednoduchý. Pokud na Vás po obědě čeká skvělý čokoládový dort a Vy nemáte dostatek vůle k tomu, abyste si řekli ne, zkuste si ihned po jídle vzít mentolovou žvýkačku.

Proč by to mělo fungovat?

V puse budete mít pocit mentolu, který chuť na pokračování v jídle potlačí. Málo komu i přes žvýkačku chuť na dort vydrží. Nejedná se zde pouze o sladké. Žvýkačka Vám může zabránit i v pití sladkých limonád nebo v přidání si jídla. Skvělým pomocníkem je při fantastických rautech. Dokáže Vám zabránit v tom, abyste se přejedli. Tak jako vše ostatní, ani toto pravidlo nemůže platit naprosto pro každého. Není ale nic jednoduššího, než to vyzkoušet.

V Americe se na téma ,,jídlo” dělají dlouholeté průzkumy. Ve své knize ,,Nezřízené labužnictví” to zmiňuje i Brian Wansin. Konkrétně zde stojí: ,,Žvýkačka může odvést Vaši pozornost od 4 základních pochoutek: smažených brambůrků, sušenek, zmrzliny a čokolády.”

Vzhůru do žvýkání!

Zdroj: red., foto: editmax.eu

 

Odpovědět

*